Celem „Radosnego Grania” jest upowszechnianie piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. Podczas turnieju nie prowadzimy klasyfikacji wyników. Podczas turnieju stawiamy na dobrą zabawę. „Radosne Granie” to pierwszy krok w kierunku przyszłych sparingów, rozgrywek ligowych i turniejów. Zawodnicy poznają podstawowe zasady gry w piłkę nożną, uczą się współpracy z drużyną, oswajają się z obecnością trenerów, kibiców oraz innych zespołów, a także przełamują swoje pierwsze sportowe bariery.
Trenerzy zobowiązani są do zapewnienia każdemu zawodnikowi równej ilości czasu gry podczas zawodów oraz do odpowiedniego pilnowania zmian w trakcie meczów.
Powołania na turniej powinny odbywać się minimum 5 dni przed wydarzeniem, z wyjątkiem sytuacji związanych z uzupełnieniem kadry.
Liczba zawodników w jednym zespole nie może przekraczać 8 osób ani być mniejsza niż 4 osoby.
Mecze trwają 2 x 8 minut.
Obowiązkiem trenera jest:
Każdy zespół powinien rozegrać minimum 3 mecze podczas turnieju. W przypadku mniejszej liczby drużyn czas trwania oraz liczba spotkań mogą ulec zmianie. Decyzję w takich sytuacjach podejmują trenerzy oraz kierownik turnieju.
Trenerzy nie powinni sterować zawodnikami podczas meczu poprzez wydawanie ciągłych poleceń lub ocenianie każdego zagrania.
W trakcie gry trener może:
Uwagi szkoleniowe powinny być przekazywane przed meczem, w przerwie oraz po jego zakończeniu. Analiza błędów powinna odbywać się spokojnie, podczas odpraw lub zmian zawodników.
Każdy trener wraz z drużyną powinien przebywać na swojej połowie boiska, po przeciwnej stronie niż drużyna rywali. W przypadku, gdy trener prowadzący zespół nie będzie mógł uczestniczyć w turnieju Radosne Granie to powinien zastąpić go inny trener, który w tym momencie nie prowadzi żadnej grupy. Jeżeli nie ma takie trenera to zespół będzie prowadzony przez kierownika turnieju.
Podczas meczów obowiązuje całkowity zakaz podpowiadania zawodnikom.
Zachęcamy rodziców do zapoznania się z wywiadem Roberta Lewandowskiego dotyczącym wspierania dzieci w sporcie. Kliknij w link aby odsłuchać WYWIAD
Zawodnicy reprezentacji fioletowej nie mogą brać udziału w turnieju. Udział zawodników reprezentacji białej oraz czarnej jest dozwolony.
Auty wykonywane są nogą — poprzez podanie lub samodzielne wprowadzenie piłki do gry.
Zawodnik drużyny przeciwnej musi znajdować się minimum 3 metry od miejsca wykonywania autu.
Rzuty karne wykonywane są:
Rzut karny wykonywany jest wyłącznie poprzez strzał na bramkę. Nie ma możliwości rozegrania rzutu karnego krótkim podaniem.
Bramkarz przed oddaniem strzału powinien stać obiema stopami na linii bramkowej.
Rzuty wolne wykonywane są na gwizdek lub sygnał trenera. Mur powinien znajdować się minimum 5 metrów od piłki.
W przypadku niesportowego zachowania trener może ukarać zawodnika czerwoną kartką i odesłać go na ławkę do końca meczu. W jego miejsce może wejść inny zawodnik.
Ideą „Radosnego Grania” jest umożliwienie dzieciom spędzania jak największej ilości czasu na boisku.
Po zdobyciu bramki gra wznawiana jest ze środka boiska podaniem do przodu.
Mecz rozgrywany jest jedną piłką. Podczas turnieju nie obowiązuje przepis o spalonym.
Kategorie: Skrzaty, Żaki, Orliki, Młodziki
Kategorie: Skrzaty, Żaki, Orliki, Młodziki
Kierownik turnieju może zdecydować o rozegraniu spotkań na większym boisku w kategoriach Orlik i Młodzik.
Kategorie: Orliki, Młodziki
Do obowiązków kierownika turnieju należy:
Wszelkie pomysły oraz uwagi dotyczące regulaminu i organizacji wydarzenia prosimy kierować na adres e-mail:
b.modlichapg@gmail.com